займ на карту займ на карту срочно без отказа

Dzień Małego Żeglarza w Klubie Żeglarskim „PETROCHEMIA” Płocku

Posted by author | Posted in Aktualności | Posted on 29-06-2014

0

Dnia 28 sierpnia w KŻ Petrochemia odbyła się impreza pod nazwą Dzień Małego Żeglarza. Zabawa została zorganizowana wspólnie z salą zabaw „Wesoła Ciuchcia”. Program imprezy był bardzo bogaty. Dopisała pogoda oraz uczestnicy. W imprezie wzięły udział dzieci z mini kolonii „Wesoła ciuchcia” oraz dzieci członków i sympatyków naszego Klubu.

Podniesienie państwowej bandery ze znakiem Polskiego Związku Żeglarskiego oraz symboliczne wybicie „szklanek” rozpoczęły wydarzenie. Dzieci usłyszały przy tym kilka najważniejszych słów o banderze i poznały znaczenie „bicia szklanek”.

Pełną emocji atrakcją była przejażdżka pontonem WOPR po wodach naszej Wisły oraz zajęcia na żaglówce, poprzedzone zapoznaniem dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na jachcie. Dzieci przećwiczyły wchodzenie na jacht z głośno wypowiadanym ostrzeżeniem „uwaga wchodzę”, balastowanie jachtu, wkładanie kamizelki ratunkowej oraz zakładania koła ratunkowego. Adepci na młodych żeglarzy zostali zapoznani w problemem pozostawianych śmieci na plażach i w wodzie oraz poznali nazwy podstawowych elementów jachtu i technikę zwijania liny, zajęcia zakończyły się krótkim wesołym qizem. Dzieci poznały technikę trzymania pagaja i pagajowania oraz podległości osób na jachcie, po czym na trawnikowej „tratwie” załogi z kapitanem na czele, ćwiczyły wiosłowanie z wypowiadaniem komend, „lewa naprzód”, „prawa naprzód” „cała naprzód”.

Na przystani przygotowany został program rozrywkowy dla dzieci, największą atrakcją był statek-zjeżdżalnia.

Comments are closed.